top of page
  • Wallo

Plakaty do kuchni - jakie wybrać, gdzie umieścić?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To tu rozpoczynamy dzień przy zapachu porannej kawy. To tu przygotowujemy i spożywamy posiłki w gronie rodziny. To tu świętujemy wyjątkowe chwile w naszym życiu, śmiejemy się, żyjemy! Dlatego tak ważne jest, aby podczas urządzania kuchni zadbać również o to by jej wystrój harmonizował z naszą osobowością. By była częścią nas samych i odzwierciedlała nasz charakter!Kuchnia to wnętrze, które od dziesięcioleci uważane jest za serce każdego domu. To pomieszczenie z założenia ciepłe, przytulne, pełne wspaniałych zapachów i aromatów. To miejsce, w którym najczęściej snujemy plany na nadchodzący weekend, rozmawiamy, świętujemy wyjątkowe chwile w naszym życiu czy spotykamy się ze znajomymi! Dlatego urządzając kuchnię warto skupić się nie tylko na jej funkcjonalności, ale również na tym by jej wnętrze harmonizowało z naszym charakterem i osobowością.


Funkcjonalna kuchnia - czyli jaka?


Kuchnia jest pomieszczeniem, które jak żadne inne wymaga odpowiedniego i przemyślanego podejścia do organizacji jej wystroju i wyposażenia, tak by stała się przestrzenią w pełni funkcjonalną i wygodną w codziennym użytkowaniu.


Funkcjonalna kuchnia to taka, w której łatwo i wygodnie można przyrządzić posiłki. Urządzając to wnętrze warto podzielić je na strefy. W ten sposób pomieszczenie stanie się znacznie bardziej ergonomiczne. Dawno już zauważono, że czynności kuchenne, które zaczynają się od lodówki, kontynuowane są przy blacie i zlewie, powinny się kończyć za płytą grzewczą. Urządzona w ten sposób kuchnia jest wygodna, intuicyjna i prosta w użytkowaniu.Czas na dekorację kuchni!


Jednak dzisiaj kuchnia to nie tylko miejsce funkcjonalne, ale również i piękne! Obecne przestrzenie kuchenne to wnętrza, w których rozgrywa się znaczna część życia domowego jej użytkowników. Stanowi przedłużenie przestrzeni dziennej, nawet jeśli nie jest otwarta na salon. To dlatego tak istotne jest, aby wypełnić ją przedmiotami nie tylko praktycznymi, ale również ładnymi.


Dekorując kuchnię warto mieć na uwadze, że rozmaite dodatki uczynią z niej przestrzeń pełną osobistego, często unikalnego charakteru, podkreślą styl w jakim została urządzona, a także w niektórych przypadkach pozwolą ukryć drobne mankamenty wnętrza.


Dekoracje na ścianę kuchenną


Pusta ściana w kuchni rzadko prezentuje się dobrze i stanowi taki element wnętrza, który aż prosi się o wypełnienie. Idealną ozdobą na ścianę do kuchni będą więc plakaty skandynawskie, których oferta jest dzisiaj bardzo szeroka. Dekorując ścianę w kuchni możemy zdecydować się na jeden duży plakat lub kolekcję mniejszych grafik ułożonych na ścianie.

Plakaty do kuchni


Plakaty do kuchni potrafią wprowadzić do pomieszczenia nowoczesny akcent, zmienić jego proporcje, a czasem odkryć nasze pasje i życiowe doświadczenia. Dekoracje ścienne wykorzystywane w kuchni mogą nawiązywać tematyką do gotowania, ulubionych potraw czy składników lub być pamiątką z podróży czyli motywem identyfikującym gospodarza. W surowej i minimalistycznej kuchni sprawdzą się plakaty utrzymane w biało-czarnej, monochromatycznej kolorystyce. W industrialnych kuchniach powieśmy plakaty w stylu retro czy grafiki stylizowane na barowe menu. Dzięki plakatom skandynawskim możesz zmieniać wygląd swojej kuchni w zależności od potrzeb, upodobań czy pór roku.


Plakaty w kuchni nie tylko na ścianę!


Ściana w kuchni to nie jedyne miejsce, na którym plakaty prezentują się w pełni swoje wdzięki. Z doświadczenia wiemy, że niezwykle ciekawy efekt uzyska się poprzez umieszczenie plakatu na blacie kuchennym. I choć blat w kuchni często pęka w szwach, warto zorganizować dla niego niewielki kącik. Wspaniałe wrażenia gwarantowane!

Plakaty do kuchni


Plakaty do kuchni to tanie dekoracje, które pozwalają na spersonalizowanie pomieszczenia i nadanie mu unikalnego charakteru. Pamiętajcie, że w detalach często tkwi istota wystroju wnętrza!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page