top of page
  • Wallo

Drugie życie tuby kartonowej

Zaktualizowano: 28 kwi 2021

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma na celu zwrócenie nam wszystkim uwagi na kwestie ochrony najpiękniejszej z planet, która jest wspólnym domem wszystkich ludzi. Idea troski o nasze środowisko naturalne jest nam bardzo bliska, dlatego w tym szczególnym dniu przedstawiamy Wam kilka rozwiązań na ponowne wykorzystanie kartonowych tub, w których otrzymujecie zamawiane u nas plakaty.

Oto kilka naszych pomysłów na drugie życie tuby!


Do zabawy


Oto czas by uruchomić naszą wyobraźnię! Budowa fortu, zamku dla księżniczki, tunelu dla pociągów czy garażu na małe samochodziki to nasze pierwsze propozycje. Stwórz ze swoją pociechą krainę pełną nieograniczonych możliwości i urządź w swoim domu kręgielnię z prawdziwego zdarzenia! A może zawsze marzyliście o rakiecie kosmicznej lub lornecie pirata? W wymyślaniu zabaw dla dzieci z użyciem tub ogranicza nas tylko własna wyobraźnia, dlatego puśćcie wodze fantazji i... bawcie się dobrze!


Praktycznie


Tuby mogą mieć również praktyczne zastosowanie w naszym domu. Pocięte na mniejsze kawałki, stworzą idealny organizer np. na przybory plastyczne (kredki, ołówki, flamastry i wiele innych) czy kable. Będą również stanowić fajne "miejsce przechowywania" prac artystycznych Waszych dzieci.


Na ratunek ptakom


Tuby mogą stanowić "bazę" do stworzenia małego karmnika dla ptaków. Do jego wykonania będzie potrzebowali (oprócz tuby) tłuszcz roślinny oraz ziarna (słonecznik, siemię lniane, gryka itd.). Gotową przekąskę umieszczamy za oknem i czekamy na wizytę ptasich przyjaciół.


Element wystroju


Tuba to także niezwykły element dekoracyjny! Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia z jednego sklepu w Los Angeles, aby przekonać się, że nie są to tylko czcze słowa.Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby dołożyć swoją cegiełkę na rzecz ochrony środowiska. Zamiast wyrzucać stare czy niepotrzebne przedmioty, możecie nadać im zupełnie nowe życie, redukując przy tym powstawanie odpadów. Jak widzicie pomysłów na nadanie drugiego życia tubom kartonowym i innym przedmiotom jest bez liku. Wystarczy chcieć! Pamiętajcie - Ziemia jest tylko jedna.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page