top of page
  • Wallo

Sztuka we wnętrzu | Najlepsze propozycje plakatów

Wnętrze bez jakiejkolwiek formy sztuki wydaje się niekompletne, gdyż odpowiednio dobrana współtworzy aranżacje i nadaje jej indywidualnego charakteru. Architekci wnętrz bardzo chętnie wykorzystują sztukę w swoich projektach, ubierając ściany w obrazy, wyjątkowe plakaty czy wartościowe grafiki.


Sztuka we wnętrzu


Sztuka to sposób wyrażania siebie, swoich emocji, uczuć czy osobowości. Możliwość ekspresji przysługuje każdemu z nas, bez wzgędu na to czy jesteś artystą, czy tylko jej konsumentem. Odpowiednio dobra we wnętrzu generuje wyjątkową energię, wpływa na nasze samopoczucie i codzienność.


Sztuka na plakatach


Potrzeba dekorowania przestrzeni, w której żyjemy, istnieje w nas od zawsze, a ozdabianie ścian malunkami to zwyczaj sięgający czasów prehistorycznych. Forma ta na przestrzeni tysięcy lat ewoluowała od naskalnych rysunków w jaskiniach, przez płaskorzeźby i freski, aż po elemety graficzne wieszane na ścianie. Dzisiaj plakaty artystyczne czy inne dekoracje ścienne są jednym z ostatnich, ale jakże ważnym, elementem wystroju każdego pomieszczenia. Bez wartościowej, odpowiedniej dekoracji ściany wnętrza wydają się wręcz niekompletne.Plakaty z założenia są dziełami łatwo przystępnymi oraz tańszymi od obrazów. Dlatego nie dziwi fakt, że cieszą się tak wielkim zainteresowaniem i popularnością. Plakaty ścienne, zwłaszcza te ze sztuką nowoczesną czy współczesną, mają dziś wielu zwolenników.


Nadaj ścianom odpowiednie znaczenie


Sukces w doborze plakatu ze sztuką do wyznaczonej przestrzeni tkwi w tym, by dekoracje reprezentowały gust właściciela, jego osobowość i styl życia. Trzymając się tego założenia, można - bez obaw przed szokiem estetycznym - łączyć różne style i wprowadzać stylistyczne kontrasty.

Kluczem wyboru odpowiedniego plakatu, poza zgodnością z osobowością nabywcy, jest także kolorystyka, tematyka czy wielkość plakatu.


Ekspozycja na sztukę


Obcowanie ze sztuką na plakatach wywołuje w nas niezwykłe skutki - przenosi nas w inne światy, pobudza umysł do nieszablonowych skojarzeń, a czasem uspokaja i terapeutyzuje. Odpowiednio dobrana do wnętrza i jego właściciela nada ton Waszemu domoswtu.


Zachęcamy Was do otaczania się sztuką, która Was porusza! A więcej plakatów ze sztuką współczesną znajdziecie pod tym linkiem. Do następnego razu!

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page