top of page
  • Wallo

Drewno we wnętrzach? Naturalnie!

Ponadczasowe, trwałe i zawsze modne – tak w kilku słowach można opisać drewno. Projekty wnętrz, w których króluje ten surowiec, emanują ciepłem i urzekają klimatem. Gustowne podłogi, solidne drzwi, stylowe meble i dodatki. Uniwersalne właściwości drewna sprawiają, że bardzo często jest ono motywem przewodnim aranżacji wnętrz z niepowtarzalnym charakterem!Drewno pasuje do wielu odmiennych stylów – od eleganckich i klasycznych stylizacji po nowoczesne i oryginalne wystroje. Różnorodność wybarwień i gatunków czynią z niego materiał uniwersalny. Jeśli chcemy nadać naszej przestrzeni wyjątkowy i klimatyczny charakter, wprowadźmy do niej drewniane elementy. Czasem wystarczy jedynie drobny akcent, niewielki drewniany element (np. plakat skandynawski w drewnianej ramie), by przestrzeń mieszkalna nabrała nowego wyrazu.


Dlaczego tak kochamy drewno we wnętrzach?


Drewno to materiał, które towarzyszy nam praktycznie od zarania dziejów i dziś trudno wyobrazić sobie aranżację wnętrza bez jego udziału, niezależnie od tego czy mowa o ultranowoczesnych wnętrzach czy wręcz odwrotnie. Za co jednak je kochamy i dlaczego warto na nie postawić aranżując swój dom czy mieszkanie?


  • Jest naturalne - osoby, którym nieobce są idee ekologiczne, doceniają jego biodegradowalność, odnawialność i brak negatywnego wpływu na środowisko.

  • Izoluje i ociepla – drewno we wnętrzach doskonale izoluje przestrzeń mieszkalną od chłodu i hałasów dobiegających z zewnątrz.

  • Stwarza odpowiedni mikroklimat - to zasługa świetnych właściwości, jakie zapewnia drewno pod kątem oddychalności i poziomu ogólnej wilgotności. Poprawia tym samym nasze samopoczucie, a często nawet i zdrowie.

  • Jest uniwersalne - praktycznie nie wychodzi ono z mody. Niewiele materiałów charakteryzuje się tak szerokim wachlarzem zastosowań. Drewniane meble i detale możesz wykorzystać w wielu różnych wnętrzach, a dzięki odmiennym wybarwieniom, gatunkom i fakturom stworzysz wystrój o jakim marzysz. Możesz śmiało zestawiać je z rozmaitymi materiałami, kolorami i wzorami.

  • Daje poczucie kontaktu z naturą - przywiązanie do drewna w dużej mierze wynika z naszej potrzeby bliskości z przyrodą. Drewno sprzyja odprężeniu się i odczuwaniu pełni komfortu.

  • Jest trwałe - drewno należy do bardzo trwałych materiałów, które ciężko złamać czy uszkodzić w trwały sposób, choć wymaga odpowiedniej konserwacji.


Drewno jako nieodzowny element stylu skandynawskiego


Drewno gra główną rolę we wnętrzach w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów. Drewniane meble i podłogi, jasne barwy oraz proste, a przy tym ergonomiczne kształty to nieodłączne elementy wnętrz utrzymanych w stylistyce rodem ze Skandynawii.Drewno i nowoczesność


Nowoczesne wnętrza charakteryzują jasne ściany i sufity, przeszklenia, gładkie powierzchnie i funkcjonalny minimalizm. Mimo liczbych walorów taka stylistyka może czasem sprawiać wrażenie chłodnej. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne przestrzenie tworzą znakomite tło dla drewnianych akcentów – oprócz podłogi mogą to być stół, krzesła, regał na książki czy drewniane ramy z plakatami. W ten sposób wnętrza staną się cieplejsze i przytulniejsze.Drewniany detal w aranżacji


Drewno potrafi zbudować niepowtarzalny klimat przestrzeni. Proste meble, blaty czy drewniane dodatki (np. plakaty skandynawskie w ramach) dodają uroku i lekkości każdemu wnętrzu. Pamiętajmy, że aby aranżowana przestrzeń zyskała swój niepowtarzalny klimat, wystarczy wprowadzić do niej pojedynczy drewniany element i przekonać się jak ogromna siła drzemie w dodatkach. Nie zapominajmy, że czasem najprostsze rozwiązania mogą okazać się tymi najbardziej efektywnymi!


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page